Pokračují opožděné dýňové hody, tentokrát v podobě brownies. Těch už jsem za svou karieru upekla několik druhů, v první kuchařce mám dokonce recept na avokádové brownies. Ty si musím také upéct znovu, od té doby, co jsem je připravila do kuchařky, jsem je už nikdy nepekla. No taková moje klasika.
Tyhle dýňové jsou zajímavé v tom, že jdou i bez vajec. Prostě to funguje úplně stejně ať už vejce použijete nebo ne. Bez vajec to možná o malinko méně vyběhne, ale fakt je to v podstatě k nerozeznání. Já jsem v receptu nepoužila žádný med, ale tím, jak je tam hořké kakao, tak klidně přislaďte trochu pokud potřebujete, první zakousnutí je opravdu hodně jako hořká čokoláda. Poleva to ale krásně osladí. A pokud použijete i čokoládu na polití, tak je to nakonec sladké až až.
Jen zde opět upozorním, že pokud jste na GAPS, tohle je vhodné až po odeznění všech zažívacích problémů a použijte domácí čokoládu.
Předehřejte si troubu na 175 °C, a připravte pečící misku o velikosti asi 18x18cm. A vyložte pečícím papírem nebo vymažte tukem. Do misky dejte dýňové pyré, mandlové máslo, jedlou sodu, skořici a pumpkin spice, pokud používáte. A ručním mixérem rozmixujte až vám vznikne hladká, oranžová kaše. Přidejte hořké kakao a vejce a znovu ručním mixérem rozmixujte. Těsto bude hodně mazlavé, lepivé, a tak to má být. Těsto dejte do připravené pečící misky a rozprostřete po celé ploše, uhlaďte a dejte péct na 20-25 minut. Mezitím si připravte polevu, jméno je lehce zavádějící, není nijak moc tekutá. Do misky dejte všechny suroviny na polevu a rozmixujte. Nechte brownies vychladnout a poté ho po celé ploše pomažte připravenou polevou. Poleva nikdy úplně neztuhne, ale měla by dobře držet tvar. Nakonec, pokud budete chtít brownies pokapat ještě čokoládou tak si rozpusťte vysokoprocentní čokoládu ve vodní lázni a již pomazané brownies jí polijte. Skladujte v lednici. Suroviny
Postup